25 sierpnia 2012

"Solidarność" wyjdzie we wrześniu na ulice.
Przewodniczący związku zawodowego "Solidarność" Piotr Duda będzie zachęcał związkowców, by wzięli udział w ogólnopolskim marszu "Obudź się Polsko". Ten ma odbyć się 29 września w Warszawie.
- Komisja Krajowa rozstrzygnie o tym, czy związek zawodowy "Solidarność" będzie uczestniczył w marszu ogólnopolskim pod hasłem "Obudź się Polsko". Będę apelował do członków związku, aby w tym uczestniczył, ale ostateczna decyzja w tym temacie należy do komisji krajowej - mówił w programie "Tak Jest" w TVN24 Piotr Duda.
Szef "S" nie chciał zdradzić szczegółów manifestacji, która ma odbyć się 29 września w Warszawie.

Podkreślił jednak, że związkowcy muszą wyjść na ulice w obronie praw pracowniczych. - My nie wybraliśmy sobie tego miejsca - dodał, wyjaśniając przy tym, że zostali zmuszeni do tego rodzaju form protestu po tym, gdy Sejm nie zgodził się na przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum ws. reform emerytalnych, o co wnioskowała "S".
Marsz organizują zwolennicy Telewizji Trwam. Organizatorzy tłumaczą, że będą manifestować w obronie tego medium.

Ofensywa "S"

Duda mówił w programie, że "Solidarność" będzie współpracować "ze wszystkimi środowiskami, którym jest po drodze do tego, żeby rząd odszedł do lamusa" - zarówno PiS, SP, jaki SLD.

- Bo tyle krzywd, które ten rząd wyrządza pracownikom w Polsce, już przekroczyło apogeum 
- argumentował.
Tyle krzywd, które ten rząd wyrządza pracownikom w Polsce, już przekroczyło apogeum
Piotr Duda


Zapowiedział również, że we wtorek "S" złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy emerytalnej, która zakłada wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia.

Nie pogodzili się

- Społeczeństwo się z tym nie pogodziło. Powiedzieliśmy, że będziemy o tym przypominać. Oprócz przygotowania skargi do Trybunału związek przygotowuje specjalną stronę wszystkich posłów, posłanek i senatorów. Tam jest wpisywane to, co Ci posłowie zrobili złego dla społeczeństwa. Będziemy pilnować tych posłów, żeby społeczeństwo wiedziało, jak głosowali w bardzo ważnych sprawach społecznych - dodał.


1 komentarz:

  1. Vivere Militarie Est .... Życie Jest Walką - to fakt WIĘC POWALCZMY O NASZĄ WSPÓLNĄ PRZYSZŁOŚĆ.

    PONOĆ

    "DAŁ NAM PRZYKŁAD BONAPARTE JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY....."

    OdpowiedzUsuń