18 maja 2012

Podsumowanie ostatnich spotkań z Zarządem

  

W dniu 11.05.2012 r. odbyło się spotkanie Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność”, Rady Pracowników z Zarządem Spółki Mobilis.


Podstawowym tematem spotkania było dokończenie opracowania załącznika do Regulaminu Wynagradzania „ ZAKRES WYMAGAŃ I SPOSOBÓW POWOŁYWANIA NA STANOWISKO STARSZEGO KIEROWCY AUTOBUSU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ”.

1. Kryteria podstawowe

a) Zatrudnienie w Mobilis minimum 3 lata na umowę o pracę.

2. Dodatkowe kryteria uwzględnione przy nominacji na stanowisko starszego kierowcy (przy ocenie uwzględniany jest okres ostatnich 12 miesięcy).


a) Uzyskanie pozycji w pierwszych 25% listy rankingowej kierowców w danej lokalizacji ( Warszawa, Kraków, Bydgoszcz).

b) Brak kar porządkowej wynikającej z Kodeksu pracy.

c) Uzyskanie uprawnień wewnętrznych do jazdy autobusami przegubowymi.

3. Raz do roku w miesiącu październiku Kierownik Działu Realizacji Przewozów (lub Kierownik Oddziału) przygotowuje:

a) Listę kierowców spełniających kryterium stażu pracy

b) Ocenę Starszych Kierowców pod kontem spełnienia powyższych wymagań i przedstawia propozycję:


i. Powołania na kolejny okres 1 roku


ii. Odwołania ze stanowiska Starszego Kierowcy


iii. Warunkowego powołania na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do końca roku.


c) Powyższe listy są przekazywane do zaopiniowania Radzie Pracowników i Związkom Zawodowym.


d) Na podstawie przedstawionych opinii Zarząd podejmuje decyzję o powołaniu lub odwołaniu Starszego Kierowcy.


4. Starszemu Kierowcy przysługuje dodatek w wysokości 2 zł/godz. Brutto, który wypłacony jest od stycznia do grudnia lub przez 6 miesięcy w przypadku powołania warunkowego. Odwołanie ze stanowiska Starszego Kierowcy skutkuje cofnięciem w/w dodatku.


5. Nałożenie kary porządkowej wynikającej z Kodeksu Pracy powoduje odwołanie ze stanowiska Starszego Kierowcy (od momentu uprawomocnienia się kary).


6. W zakresie w nim określonym niniejszy Załącznik zastępuje wcześniej obowiązujące regulacje. 

UWAGA !!!
"LISTY Z PUNKTACJĄ RANKINGOWĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE 
NIE   PODPISAŁY  !!!! "

Poza tym poruszono parę innych tematów jak:


- Wręczono Panu Prezesowi Dariuszowi Załuska egzemplarz naszego nowo powstałego miesięcznika „Echo Mobilis „
Pan Prezes na wstępie zwrócił nam uwagę, że są ukryci ludzie, którzy redagują miesięcznik. Na wniosek Pana Prezesa w każdym nowo powstałym tytule będą umieszczani redaktorzy.

- poprawę warunków socjalno-bytowych na dyspozytorniach, sprawa doprowadzenia wody bieżącej na dyspozytornię w URSUSIE, z tym problemem borykamy się już ponad 3 lata. Cały czas są obiecanki, które napotykają na jakieś problemy. Zarząd Firmy tłumaczy się ciągłym brakiem pieniędzy.


- stanu technicznego autobusów


- CPN-ów.


Następne spotkanie z Zarządem zostało ustalone na 17.05.2012r.


***************************************


W dniu 17.05.2012r. odbyło się zapowiedziane spotkanie Związku zawodowego „Solidarność”, Rady Pracowników z Zarządem Firmy, czyli z panem Prezesem Załuską i Dyrektorem Przewozów Pasażerskich Panem Bogdanem Batorem.


Głównym tematem spotkania był nowy regulamin premiowania Dyspozytorów i Instruktorów Nadzoru Ruchu dla Warszawy. |Oraz oddzielny dla Bydgoszczy, Krakowa spowodowane jest to z wynikających kontraktów.


W listopadzie 2011 roku podjęto decyzję, aby wprowadzić na czas próbny, to jest okres 6- miesięcy premię dla Dyspozytorów i Instruktorów Nadzoru Ruchu, aby zwiększyć efektywność pracy poszczególnych grup. Premia została wprowadzona od grudnia 2011 roku do maja 2012r. Po rozmowach z Zarządem premia została przedłużona do końca 2012 roku z powodu przynoszących pozytywnych wyników. Jeżeli premia dla tych dwóch grup nadal będzie przynosiła korzystne efekty, to zostanie wprowadzona już na stałe od roku 2013.


Związek Zawodowy wraz z Radą Pracowników podjął rozmowy negocjacyjne z Zarządem w sprawie trzech dyspozytorów, których Zarząd potraktował nie sprawiedliwie odsuwając ich ze stanowiska(za nieudolność Kierownictwa). Od pewnego czasu jak wszyscy wiedzą borykamy się z brakiem konkretnego i fachowego PLANISTY na bazie URSUS. Po odejściu z naszej Firmy Łukasza Fastyna, który był wysokiej klasy fachowcem w swojej dziedzinie. Zarząd podejmuje próby zastąpienia Łukasza nowymi osobami, ale te osoby nie spełniają naszych oczekiwań, i nie radzą sobie z problemem planowania, co skutkuje to zawieszania kilku brygad dziennie na mieście z braku obsad. Z tego powodu nasza firma ponosi duże kary od strony miasta. Kierownictwo za swoje nieudolności próbuje obarczyć Dyspozytorów. Wszyscy widzimy, że nasza kadra kierownicza nie radzi sobie z wszystkimi problemami w naszej Firmie. A Zarząd Spółki zamiast wyciągać konsekwencje od kierownictwa daje kopniaka ludziom, którzy poświęcają i angażują się całym sercem dla naszej Firmy.


Nie jednokrotnie Zarząd wraz Kierownictwem dawał przykłady wyciskania z pracownika soków a potem kopa na bruk, bo taka osoba jest już nam nie potrzebna!. Zarząd traktuje nas jak za czasów, FEUDALIZMU, niedługo dojdzie do tego, że będziemy pracować od świtu do nocy za miskę strawy i odzienie.


Poruszane były tematy standartowo na temat stanu technicznego autobusów. Zarząd jak zwykle odwraca kota ogonem i nie widzi problemu. Nie zauważa, że nasze autobusy są zsyłane z miasta do bazy przez ZTM na stan techniczny. ZTM nakłada na firmę potężne kary za brak naklejek, nie sprawne wyświetlacze itp., ale co tam to my Robole poniesiemy za to konsekwencje a nie kierownictwo. Na pewno Zarząd z Kierownictwem znowu zastanawia się, co by tu nam jeszcze zabrać, aby załatać dziurę finansową z tego powodu. Bo oni ze swojej kieszeni nie oddadzą ani grosza!


Poruszono też temat naszego umundurowania – no cóż może szukajmy sponsora we własnym zakresie bo za brak niniejszego umundurowania będziemy ponosić konsekwencję, czyli doznamy pogorszenia naszego wzroku i nie będziemy widzieć premii.

Następne spotkanie z Zarządem zostało zaplanowane na 22.05.2012 r.


                                                                        

5 komentarzy:

 1. No tak !
  TERAZ WIDAĆ KTO RZĄDZI ZWIĄZKAMI W MOBILISIE !!!
  PREZES MÓWI CO MA BYĆ , A CZEGO NIE W ARTYKULE ...
  hahaha .
  ŚMIESZNI LUDZIE ŚMIESZNE ZWIĄZKI
  PEWNIE KOMENTARZ ZNIKNIE CO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz nie zniknie !
   Śmieszny to ty jesteś a nie Związki. Jesteś jednym z tych bardzo odważnych, którzy chowają się za plecami innych. A tu rżniesz ANONIMOWEGO cwaniaczka.

   Usuń
  2. TAK WIDAĆ KTO RZĄDZI.... CZEGO NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ O TOBIE . JESTEŚ ALE CIĘ NIE MA . LUDZI TEGO POKROJU NALEŻY BRAĆ POD UWAGĘ TAK JAK SIĘ PODPISUJĄ.

   Usuń
 2. JA ZAPISUJĄC SIĘ DO ZWIĄZKU MIAŁEM PEWIEN DYSTANS JEŻELI CHODZI O SOLIDARNOŚĆ.
  ALE NA PEWNO NIE ŻAŁUJE, BO GDYBY NIE ZWIĄZEK W MOBILISIE TO BYŚMY ZARABIALI 8.3 NA GODZ.- WSZYSCY!!!
  PODKREŚLAM, ŻE NIE JESTEM W ZARZĄDZIE FIRMY :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A JA JESTEM ZWYKŁYM KIEROWCĄ NA UMOWE ZLECENIE (JESZCZE NIE NALEZE DO ZADNEGO ZWIĄZKU )I POWIEM ZE CIESZE SIE I PODZIWIAM LUDZI ZA TO ŻE CHCĄ COŚ W FIRMIE MOBILIS ZMIENIĆ COŚ NA LEPSZE DLA PRACOWNIKÓW (KIEROWCÓW) I POTRZAC TROSZKĘ Z BOKU WIDZĘ ZE ZACZYNA SIE COŚ DZIAĆ W DOBRYM KIERUNKU POWOLI ,POWOLI ALE CHOCIAŻ BY WODA DO PICIA JEST DLA LUDZI.DZIEKUJE TYM CO SIE WYSTARALI O TO.
  DOBRZE ZE SĄ TACY LUDZIE (POSWIECAJĄ CZAS SWÓJ I CZAS BLISKICH) I ZE STARACIE SIĘ LUDZISKA IŚC ,,POD PRĄD,, WIELKI SZACUN DLA WAS - ŻYCZĘ JA I PEWNO WIELU ANONIMOWYCH KIEROWCÓW POWODZENIA I WYTRWAŁOSCI ORAZ WIĘCEJ ŻYCZLIWOSCI OD INNYCH TYCH CO POTRAFIĄ TYLKO KRYTYKOWAĆ I NARZEKAĆ.
  DZIEKI ZA WASZA DOBRĄ ROBOTE - POZDRAWAIM :)

  OdpowiedzUsuń