14 września 2013

Sobota na ulicach Warszawy

Sobota na ulicach Warszawyfot. Piotr Halicki
 

                     Sobota to kulminacja akcji związków zawodowych w Warszawie. Ulicami stolicy przejdzie ogólnopolska manifestacja pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”.
Początek manifestacji o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (Sejm RP – NSZZ „Solidarność”, błonia przy Stadionie Narodowym - FZZ, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki - OPZZ). Pochody z trzech wymienionych kierunków spotkają się przy Rondzie de Gaulle'a, skąd o godz. 13.00 wyruszy wspólny marsz. Protestujący przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego.
Po drodze manifestanci zatrzymają się na chwilę przy Pałacu Prezydenckim, gdzie przekazana zostanie petycja do Prezydenta RP (treść znajduje się poniżej) oraz komplet petycji, które zostały już złożone w ministerstwach w środę.
Na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji, podczas którego zaplanowane są wystąpienia liderów trzech central związkowych (najprawdopodobniej ok. godz. 16.00).
Krótkie przemówienie Piotra Dudy zaplanowane jest również pod Sejmem tuż przed rozpoczęciem „solidarnościowej” części demonstracji.
Cała manifestacja powinna zakończyć się ok. godz. 17.00. Potem część autokarów „Solidarności” wyruszy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.

Mapka manifestacji zaplanowanej na 14 września w Warszawie:

mapka_2.jpg
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz