5 września 2012

BYDGOSZCZ Przetargi w październiku - Nowy przewoźnik z autobusami bez klimatyzacji

Zarząd Dróg rozpoczął poszukiwania przewoźników, którzy od nowego roku przejmą obsługę kilku linii autobusowych. Na razie ogłosili przetarg na linie nr 51, 58, 73 i 76.

ZDMiKP nie będzie wymagał od firmy, która wygra postępowanie, nowych autobusów. Muszą być one jednak wyprodukowane po roku 2007. Niestety bydgoszczanie w dalszym ciągu nie będą mogli korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji w pojazdach, bo również takiego wymogu drogowcy nie stawiają firmom przewozowym. Jak informuje Witold Antosik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przewoźnicy będą musieli dysponować natomiast autobusami pomalowanymi w barwy Bydgoszczy. ( 

FLAGA
UWAŻAM ,ŻE WITOLD JEST ZAJEBISTY ... TAK - JEGO ELOKWENCJA W TYM ZAGADNIENIU NIE MA SOBIE RÓWNEJ. ZOBACZCIE SAMI - LATO KLIMA JEST BEBE , ALE ZA TO BARWY SĄ TYM CZEGO NAM POTRZEBA . 


POMYŚLCIE SOBIE


" JEST LATO ,UPAŁ ,POT Z DUPY SIĘ LEJE , A TY SIADASZ DO ZATŁOCZONEGO AUTOBUSU I PATRZYSZ......... TAAAAAK TEN KOLOR NIEBIESKI I SZYBKO KOJARZYSZ Z WODĄ , ZIMNĄ WODĄ .... A POT DALEJ PO DUPIE SIĘ LEJE-SŁYSZYSZ SZUM MYŚLISZ ,ŻE TO WODA..... NIE NIE TO CIŚNIENIE ZA CHWILĘ CI ŁEB ROZWALI , A W OCZACH MASZ JUŻ DRUGI KOLOR BIAŁY I CO RAZ BARDZIEJ ODLATUJESZ NA PLAŻE NIEBIESKIE , ALE JESZCZE NIC Z TEGO  NIE NIE BEZ TRZECIEGO KOLORU TO NIE MOŻLIWE  ..... JEDZIESZ DALEJ NIE CZUJESZ JUŻ POTU BO JESTEŚ CAŁY MOKRY, WŁAŚCIWIE TO JUŻ NIC NIE CZUJESZ OPRÓCZ SKARPET NURA  I NAGLE NAGŁA KREW CIĘ ZALEWA PODCHODZI DO CIEBIE SYMPATYCZNY GOŚĆ - MYŚLISZ ON TAK SAMO MA PRZEJ...... JAK JA . NIC Z TEGO TY MASZ BARDZIEJ ....... GOŚĆ RZECZE DO CIE BILECIK DO KONTROLI PROSZĘ  TU W TYM MOMENCIE ZOBACZYSZ TRZECI KOLOR CZERWONY.") 
 adziekan69(myśl letnia w 3 kolorach)
oryginalny text 7 wrzesień  2012

Obecnie linie nr 51, 58 i 76 obsługuje bydgoski PKS, natomiast na linii nr 73 jeżdżą autobusy Mobilisu. Teraz te cztery linie wystawione są do przetargu w jednym pakiecie. Firma, która wystartuje w postępowaniu, musi dysponować 17 autobusami o pojemności minimum 95 miejsc oraz dwoma autobusami, do których zmieści się co najmniej 55 pasażerów. Drogowcy dopuszczą jednak do konkursu firmę, która nie ma mniejszego taboru, ale pod warunkiem że weźmie na swój ciężar pokrycie różnicy kosztów eksploatacji pomiędzy mniejszym a większym autobusem. Przewoźnicy, którzy chcą wystartować w przetargu, mają czas, aby zgłosić swoje oferty do 15 października. Nowe umowy zostaną podpisane na trzy lata.


W ciągu kilku dni ogłoszone mają być kolejne przetargi. Jeden z nich dotyczyć będzie linii nr 71, drugi linii nr 92. Obie są obecnie obsługiwane przez MZK. Z kolei linie nr 56, 68, na których jeżdżą autobusy MZK i 81 obsługiwane przez Mobilis, na które umowa przewoźnikom kończy się wraz z końcem roku, zostaną przekazane Miejskim Zakładom Komunikacyjnym w trybie bezprzetargowym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz